Bemutatkozás

Az Egyesület legfontosabb irányelvei, céljai közé tartozik a roma/cigány gyermekek és fiatalok oktatása, nevelése; identitásuk erősítése, a különböző roma/cigány nyelvek elsajátíttatása; a kultúra ápolása; a közösségi élet fellendítése, a roma/cigány emberek életkörülményeinek javítása, jogaik védelme; a drogmegelőzése és az egészséges életre való nevelés köré szerveződnek.
Az Egyesület részt vállal a környezeti nevelésben, szemléletformálásban. Együttműködik más hasonló célú szervezetekkel, elősegíti, támogatja a közös nonprofit célok elérését, emellett elősegíti a tevékenységébe eső teendők kapcsán jogszabályok, rendeletek, rendelkezések, szabályok megalkotását végrehajtásuk figyelemmel kísérésén keresztül. Az Egyesület javaslatokat dolgoz ki a cél szerinti problémák, feladatok megoldására és azok megoldásában aktív szerepet is vállal. A szervezet a cél szerinti tevékenysége kapcsán társadalmi akciókat, összejöveteleket szervez. Az Egyesület részt vesz a hátrányos helyzetű állampolgárok felzárkóztatásában, érzékenyítésében, érdekérvényesítésben, helyzetük és életkörülményeik javításában, foglalkoztatásuk elősegítésében, munkaerő-piacra való felzárkóztatásában.

A „vállalkozással” egy olyan területet fednek le, amely ez idáig érintetlen volt, persze a profit szerzés is a célok között szerepel, azonban a befolyt összegek a fenntartási időszak bér és járulék költségeire fordítódnak. A szinergia nagyon jól levezethető, hiszen kölcsönös együttműködés szükséges a sikeres megvalósításhoz és valóban nem elhanyagolható szempont, hogy egy olyan réteget érint, akik vagy mozgás korlátozottak vagy korukból adódóan nehézkes a mozgás, kisebb településeken még az analfabetizmussal is számolni kell.